117823 підписи за дострокове припинення повноважень мера Києва

Ініціативна група зібрала 117823 підписи за дострокове припинення повноважень мера Києва за народною ініціативою.

На початку квітня в Українському домі відбулися збори виборців, під час яких Ініціативна група жителів столиці виступила за відставку мера Віталія Кличка та дострокове припинення його повноважень. Як того вимагає закон, представники Ініціативної групи протягом місяця збирали підписи, встановивши намети поблизу станцій метро та  в найбільш людних місцях Києва.

Незважаючи на те, що збір підписів проходив повністю в межах правового поля та визначених законодавством правових норм, Ініціативна група чи не щодня стикалася зі свавіллям чиновників  через утиски та неправомірні претензії працівників поліції, КП «Київблагоустрій» та безпосередньо представників КМДА. Юристи, що входили до  складу Ініціативної групи, мали щодня по 2-3 виклики від активістів, які просили про правову допомогу у зв’язку з нападками представників влади. Окрім того, жоден зі столичних операторів зовнішньої реклами не погодився розмістити борди з інформацією про акцію навіть на комерційній основі.

Підсумкові збори, на яких офіційна група планувала оголосити про кількість зібраних голосів, також зірвали. Незважаючи на підписану угоду, повну оплату залу, домовленості з адміністрацією, за годину до початку заходу було оголошено про відмову Українського дому проводити збори виборців.

Представники Ініціативної групи заявляють, що в Україні відбувається відверте, цинічне та нахабне приниження прав громадян на волевиявлення та  свободу слова.

Однак найголовніше те, яких результатів ми досягнули протягом збору підписів за відставку Кличка. 117 823 киянина невдоволені діяльністю київського міського голови й не бояться про це заявити.

У своїх діях ми прагнемо єдиного: змусити владу виконувати свої зобов’язання перед громадянами, в іншому разі – позбавляти представників високих адміністрації їхніх посад, привілегій, а якщо цього вимагає Закон – то й свободи!