ІТ-країна

Чи ви знали, що Україна – передова ІТ-країна? А от на думку Британської аутсорсингової асоціації Global Sourcing Association (GSA) наша держава стала кращою у 2017-му за наданням послуг ІТ-аутсорсингу.
Тимчасом ІТ-індустрія посідає третє місце за вкладом до ВВП та експортує продукти на 2,5 млрд доларів. І водночас в Україні діє одне з найменш лояльних до цієї індустрії законодавств. НБУ вже третій рік поспіль відмовляється легалізувати систему PayPal, яка б полегшила надання послуг іноземним замовникам, а заступник голови комітету з питань підприємництва в Раді не розуміє різниці між роялті (доля з прибутку) та платою за надання послуг з-за кордону.
Зараз Україна стоїть на роздоріжжі. З одного боку, у нас є все необхідне, аби стати провідною ІТ-країною не тільки з аутсорсингу, а й розробки власного ПЗ: кваліфіковані кадри й наукова база, конкурентні ціни та ІТ-інфраструктура. Але з другого боку, маємо абсолютне небажання влади допомагати розвиватися цьому секторові економіки.

P. S. У Канаді ІТ-індустрія перебуває на другому місці за вкладом у ВПП країни. Але становить не 5,3%, як в Україні, а 21%. Все тому, що ще 2006-го податки для підприємств цієї сфери зменшили втричі! А для компаній з ігрового сектора індустрії були ведені податкові канікули на 5 років.