Парк в Шепетівці

Громада здатна гори звернути
Парк у Шепетівці може стати прикладом для всієї України!
У Шепетівці досі розповідають, що колись містяни купалися в центральних водоймах парку. Мовляв, за радянських часів тут було кілька озер,придатних для купання. Поблизу водойм у літню пору завжди плавало та приймало сонячні ванни багато людей. Та з часом озера почали занепадати. Радянська влада покинула простори Шепетівки, а нова не приділяла водоймам належної уваги. І нині місцеві чиновники не надто стурбовані станом паркових озер. А вони з роками зміліли, заросли чагарниками й стали джерелом неприємного запаху. Озера, які колись були найпопулярнішим місцем відпочинку перетворилися в калюжі, де квакають жаби й ростуть чагарі.
Через відсутність місць для відпочинку влітку шепетівчани змушені виїжджати на відпочинок або за місто на «четверті» ставки, або в сусідні Славуту, Нетішин тощо. А як було б добре, аби водойми в парку знову стали улюбленим місцем відпочинку…
– За останні роки рівень води в озерах знизився на 2 метри, – розповідає Володимир Бондар, заступник директора Шепетівського парку культури й відпочинку. – Це пов’язано зі зниженням рівня ґрунтових вод. Нині озера перебувають у вкрай занедбаному стані, тому що востаннє їх чистили ще в 90-х роках, – додає він. Через відсутність фінансування немає змоги підтримувати водойми в належному стані. Тому зараз конче необхідно очистити озера від мулу та водоростей. Якщо цього не зробити, маємо загрозу повної втрати водойм в парку!
До громадських приймалень Об’єднання «Сила Громад» дуже часто зверталися жителі міста з проханням щось вдіяти, аби очистити озера в парку, оскільки місцева влада байдужа до цієї проблеми. Тож, оцінивши ситуацію, активісти Об’єднання «Сила Громад» вирішили відновити водойми в парку.
Спочатку волонтери Об’єднання опитали шепетівчан аби з’ясували, чи відпочивають містяни в парку та що б вони хотіли б бачити на місці нинішніх «калюж».
За результатами опитування, 93% респондентів відпочивають у Шепетівському парку культури й відпочинку. Безпосередньо біля водойми шепетівчани проводять дозвілля не часто, адже спеціально облаштованих місць для цього немає. 96% опитаних вважають, що потрібно очистити та облагородити водойми й прилеглі до них території. Більш ніж половина респондентів готова долучитись до реалізації проекту з облаштування озер в парку: хтось може допомогти фінансово, а хтось – фізично.
Відповідаючи на питання, що саме необхідно зробити з водоймами, шепетівчани поділились цікавими ідеями. Практично одноголосно містяни вважають, що спочатку потрібно очистити водойму, прибрати та окультурити територію поблизу неї. Значна частина респондентів вважає доцільним відновити пляж і зробити водойму придатною для купання. Дехто виступив і за те, щоби зробити тут зони сімейного відпочинку з альтанками, гойдалками, пісочницями, цікавими дитячими дерев’яними скульптурами. Більше лавочок зі спинками, столів, ліхтарів також порадувало б шепетівчан. І, звичайно, квіткові алеї, на думку людей, стали б чудовою окрасою міського парку. 

Після результатів опитування молода талановита дівчина Діана Войцехівська, архітектор за освітою, розробила ескізи–варіанти того, якими можуть бути озера в парку, ураховуючи всі побажання шепетівчан. Картини вийшли чудові! Тепер потрібно втілити намальоване в реальність.
19 жовтня волонтери Об’єднання «Сила Громад» організували зустріч шепетівчан, запросивши лояльних керівників громадських організацій, приватних підприємців та просто небайдужих, аби згуртуватися та продумати план дій щодо перенесення картин з ескізів на територію нашого парку.
Всі присутні одноголосно погодилися, що озера в парку необхідно рятувати від занепаду та долучилися до ініціативної групи, яка працюватиме над відновленням цих водойм.
Об’єднавши зусилля, громада може гори звернути. Віримо, що спільно ми зробимо наш парк улюбленим місцем відпочинку всіх шепетівчан! Долучайтесь до ініціативної групи, тел.067-247-09-57